Promocja sprzedaży w sklepie to taktyka, taka jak sprzedaż „30% off” lub oferowanie kart lojalnościowych konsumentom w celu zbudowania relacji. Reklama telewizyjna i radiowa jest również formą strategii reklamowej wywodzącej się z IMC. Wszystkie komponenty IMC odgrywają ważną rolę i firma może, ale nie musi, zdecydować się na wdrożenie którejkolwiek ze strategii integracyjnych.

Kasetony reklamowe Warszawa kanały medialne

Kanały medialne, zwane również kanałami komunikacji marketingowej, są wykorzystywane do nawiązywania kontaktu z docelowym konsumentem.6] Tradycyjne metody komunikacji z konsumentem obejmują gazety, czasopisma, radio, telewizję, billboardy, telefon, pocztę i sprzedaż obwoźną. To tylko niektóre z tradycyjnych historycznie metod. Sprawdź kasetony reklamowe Warszawa.

kasetony reklamowe - duży wybór

Wraz z tradycyjnymi kanałami medialnymi, pojawiają się nowe i nadchodzące kanały medialne. Media społecznościowe zaczęły odgrywać bardzo dużą rolę w sposobie, w jaki media i marketing łączą się, aby dotrzeć do bazy konsumentów. Media społecznościowe mają moc docierania do szerszego grona odbiorców. W zależności od grupy wiekowej i demografii, media społecznościowe mogą wpływać na ogólny wizerunek firmy. Wykorzystanie mediów społecznościowych jako narzędzia marketingowego stało się popularną metodą budowania marki. Marka ma szansę na stworzenie całej obecności w mediach społecznościowych w oparciu o własną, specyficzną, docelową społeczność.

Wraz z postępem w dziedzinie cyfrowych kanałów komunikacji, komunikacja marketingowa umożliwia komunikację dwukierunkową, umożliwiającą natychmiastową reakcję konsumentów. Narzędzia komunikacji cyfrowej to na przykład: strony internetowe, blogi, media społecznościowe, poczta elektroniczna, telefony komórkowe i wyszukiwarki. Ważne jest, aby kampania reklamowa starannie wybrać kanały w oparciu o to, gdzie ich docelowy konsument spędza czas, aby zapewnić rynku i wysiłki reklamowe są zmaksymalizowane.

Kasetony reklamowe Warszawa współczesne implikacje dla zalet i wad tradycyjnych kanałów medialnych

W szybko zmieniającym się środowisku marketingowym i reklamowym zatarła się ekspozycja na określone grupy konsumentów i docelowych odbiorców za pośrednictwem tradycyjnych kanałów medialnych. Te tradycyjne kanały medialne definiuje się jako druk, transmisję, pocztę zewnętrzną i bezpośrednią. Wprowadzenie różnych nowych, współczesnych kanałów medialnych zmieniło ich tradycyjne zalety i wady. Dla skuteczności strategii Zintegrowanej Komunikacji Marketingowej (Integrated Marketing Communication – IMC) niezbędne jest przewidywanie, że ekspozycja na określone czynniki demograficzne, grupy konsumentów i odbiorców docelowych zapewni przejrzystość, spójność i maksymalny wpływ na komunikację.

Drukarnie definiuje się głównie jako gazety i czasopisma. Wraz z przejściem w ostatniej dekadzie [2006 – 2016] na informacje cyfrowe w telefonach, komputerach i tabletach, demografia, która nadal jest narażona na tradycyjne media drukowane, będzie się starzeć. Szacuje się również, że w nadchodzących latach nastąpi redukcja ilości materiałów drukowanych. Musi to być brane pod uwagę przez reklamodawców i w niektórych przypadkach mogą oni wykorzystać to na swoją korzyść. Zaletą gazet byłoby to, że jest to tania, terminowa, czytelnik kontroluje narażenie i ma umiarkowany zasięg w stosunku do starszych pokoleń w zachodnim społeczeństwie. Wady to oczywiście starzenie się społeczeństwa, krótki okres życia, bałagan i małe możliwości zwrócenia na siebie uwagi. Czasopisma są podobne w niektórych przypadkach, ale różnią się między sobą, ponieważ stanowią produkt niszowy, co zwiększa potencjał segmentacji, a także charakteryzują się wysoką zawartością i trwałością informacji. Wady są one tylko wizualne, brak elastyczności i długi czas realizacji dla umieszczenia reklamy.

Podstawowymi platformami tradycyjnych mediów nadawczych są telewizja i radio. Są one nadal stosunkowo ważne we współczesnym społeczeństwie, ale wraz z pojawieniem się treści internetowych, takich jak YouTube, Instagram i Vine, trudno byłoby przewidzieć, w którym kierunku będzie zmierzał rynek w następnej dekadzie.