Prawosławne chrześcijaństwo oprócz urodzin obchodzi również imieniny danej osoby. Zwykli ludzie świętowali święto swojego świętego (świętego, którego imieniem zostali nazwani), ale szlachta świętowała rocznicę ich narodzin. ,,Bajka o Giermkowatości”, jedna z Opowieści o Kanterbury Chaucera, otwiera się, gdy król Cambuskan ogłasza święto z okazji swoich urodzin.

Centrum zabaw dla dzieci – obchodzenie urodzin

Prawie wszyscy chrześcijanie akceptują dziś tę praktykę, jednak Świadkowie Jehowy oraz niektóre grupy świętych imion i nazwisk powstrzymują się od obchodzenia urodzin ze względu na pogańskie pochodzenie obyczaju, jego związek z magią i przesądami. Podczas gdy Boże Narodzenie jest świętem narodzin Chrystusa, niektóre grupy religijne postrzegają je w negatywnym świetle.  Party4You Białystok – Centrum zabaw dla dzieci – na nas możesz liczyć.

Centrum zabaw dla dzieci - świętowanie urodzin

Niektórzy muzułmanie, zwłaszcza z salafickiej szkoły myślenia, sprzeciwiają się obchodzeniu urodzin jako grzechu, ponieważ są one uważane za „innowację” wiary, czyli bi’dah, podczas gdy inni duchowni wydali oświadczenia, w których stwierdzili, że obchodzenie urodzin jest dopuszczalne. Niektórzy muzułmanie migrujący do Stanów Zjednoczonych przyjmują zwyczaj obchodzenia urodzin, zwłaszcza dla dzieci, ale inni sprzeciwiają się.

Bardzo ciekawe centrum zabaw dla dzieci

Istnieje również wiele kontrowersji dotyczących świętowania Mawlid (rocznica urodzin Mahometa). Podczas gdy część islamu zdecydowanie go popiera, inni odrzucają takie celebracje, określając je jako wykraczające poza zakres islamu.

Hindusi obchodzą rocznicę urodzin każdego roku, kiedy to dzień, który odpowiada księżycowemu miesiącowi lub słonecznemu miesiącowi (Sun Signs Nirayana System – Sourava Mana Masa) narodzin i ma taką samą gwiazdę (Star/Nakshatra) jak data narodzin. Wiek ten jest liczony za każdym razem, gdy mija Janma Nakshatra z tego samego miesiąca. Hinduiści uważają, że śmierć jest bardziej pomyślna niż narodziny, ponieważ osoba jest wyzwolona z niewoli społeczeństwa materialnego. Również tradycyjnie rytuały i modlitwy za zmarłych są obchodzone piątego i jedenastego dnia, kiedy to spotyka się wielu krewnych. Wiele klasztorów obchodzi rocznicę narodzin Buddy, zazwyczaj w sposób wysoce formalny, rytualny. Traktują posąg Buddy tak, jakby to był sam Budda, jakby on żył, kąpiąc się i „karmiąc” go.